19

Haz

2020

Esenler Halı Yıkama Fiyatları

Esenler halı yıkama fiyatları, her yıl olduğu gibi Halı Yıkamacılar Federasyonunun almış olduğu karar neticesinde belirlenmektedir. Yine de bunun haricinde bazı firmalar kendi fiyatlarını belirtme yoluna giderek aradaki haksız rekabete çanak tutmaktadırlar. Halı yıkama fiyatları konusunda böyle bir haksızlığı hiç bir firma kabullenemiyor. Sonuçta ortaya konan bir emek var ve bu emeğin karşılığını alalamak var. Ucuz yollu halı yakama yapan firmalar yada firma demek bile yanlış oluyor, bu işi fason olarak yapanlar sadece o günlük halı yıkama kotalarını doldurma çabasındadırlar. Halıların gerçek anlamda temizlenip temizlenmemesi onların umurunda bile değildir. Gelelim asıl konuya. Esenler halı yıkama fiyatları bakımından bölgesel olarak en uygun fiyatlardadır. Çünkü Esenler genelinde bir çok halı yıkama fabrikası var. Bu halı yıkama fabrikaları kendi aralarında bir rekabet içerisindedirler. Rekabet fazla olunca da ister istemez fiyatları aşağı çekmek zorunda kalıyorlar.

Halı yıkama aslında öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş değil. Öyle herkesin de yıkayabileceği bir şey değil. Bu yüzden yıkama fiyatları aslında şu an için belirlenen fiyattan daha fazla olması gerekir. Halı yıkamacı; suya yarı para veriyor, elektriğe ayrı para veriyor. Bunun yanı sıra deterjanı var, servisi var, akaryakıtı var, çalışanının ücreti var. Yani bu şartlarda halı yıkama fiyatları gerçekten çok ucuz. Esenler halı yıkama konusunda diğer bölgelere nazaran daha şanslı bir bölgedir. Çünkü Esenler bölgesinde halı yıkama fabrikası çok bulunmaktadır. Bunun için fiyatlar çok uygun, ayrıca bir daha sefere müşteriyi kazanmak adına halılar çok temiz yıkanmaktadır. Özellikle de bahar veya yaz aylarında halıların yıkanması ve kurutulması için ideal bir zaman oluşundan halı yıkamacılar yoğunluk yaşamaktadırlar.

İnsanlar halılarını yıkatırken aynı zamanda halılarının yıpranmaması ya da deforme olmaması içinde halı yıkamacılarını özenle seçerler. Çünkü halı öyle günlük alınıp atılacak bir ürün değildir. Bazen insanlar bir halı almak için 1 ay çalışmak zorunda kalabiliyorlar. Bu yüzden insanların halıları kıymetlerdir. Halı yıkama konusunda çok söz    söylenir, çok anlatılır ancak yine kendi bildiğini yapanlar mutlaka çıkacaktır. Özün sözü DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK ÜCRETTİR.

Call Now Button