Yazılarımız
bambu halı yıkama

Bambu Halı Yıkama

Bambu Halı Yıkama

Bambu halı yıkama konusunda bilgi vermeden önce bambunun tarihine bakalım.Uzun yıllardan beri hayatımızda var olan bambu ağaçları ve kökleri genelde Kuzey ve Güney Amerika’da, Afrika’da ve Asya’da bulunmaktadır. Ebat olarak bambular, 80 cm ile 40 metre uzunluğuna kadar yetişebilmektedir. Bitkisel anlamda en eski bilinen bitkiler arasındadır. Bambu ağcından günümüz teknolojisi kullanılarak birçok eşyalar üretilmektedir.

Bambu bitkisinden liflerinin işlenmesi sonucu günlük hayatta kullandığımız birçok ürünler üretilmektedir. Bunların başında tekstil alanında kullanılan malzemeler gelmektedir. Havlu, halı, kilim ve birçok tekstil ürünü bambu ağacından yapılmaktadır. Sağlık açısında kullanışlı olun bu ürünler bundan böyle hayatımızda kullanım alanları artarak genişleyecektir.

Bambu ağcından el dokuması halılar dokunarak hayatımızdaki yerini almış bulunmaktadır. Peki, bambu halı temizliği nasıl yapılar? Bambu halı yıkanır mı? Bu soruların cevabını anlatalım. Bambu ağaçlarından elde edilen iplikler kök baya sayesinde boyanarak renk renk iplikler elde edilir. Bu elde edilen ipliklerin el tokuma tezgâhlarında halıya dönüşmesi uzun ve zahmetli bir yol sürmesinden sonra oluşur. Hünerli ellerde bambu ipliklerinden halıya dönüşen bambu halılar insanların rüyalarını süslemektedir.

Bambu Halı Temizliği

Bambu halı temizliği herkesin yapabileceği bir temizlik değildir. Özen ve dikkat çok önemlidir. Bambu halılarda leke çıkartma oldukça zor ve hassastır. Lekeler her halı yıkama gibi değil özel organik ilaçlar sayesinde çıkartılmaya çalışılmalıdır. Yanlış kullanılan temizlik deterjanı veya halı yıkama şampuanı hassas olan bambu halının dokusunu ve özelliğini bozarak kullanılamaz hale getire bilir. Bu yüzden bambu halı yıkama uzman işidir. Biz fabrikamızda Ata Halı Yıkama olarak bambu halı temizliği ve yıkanmasını özenle yaparak halılara zarar gelmesini kesinlikle önlüyoruz. Her halı yıkama yapanlara bambu halınızı teslim etmeyin. Soncu hüsranla sonuçlanabilir. Bambu halılarınızı emin ellere teslim etmek için bizimle iletişime geçiniz.

Bambu halıdaki leke nasıl çıkar?

Bambu halıdaki leke nasıl çıkar? Bambu halıdaki leke çıkarma işlemi bizim tarafımızdan özel olarak ithal ettiğimiz ilaçlar sayesinde çıkartılmaktadır. Leke çıkarma işlemi sırasında halının dokuma özelliğinin bozulmaması ve renk atmaması için ipliklerinin inceliğine ve kalınlığına göre uygulama yapmaktayız. İstanbul’da en iyi bambu halı yıkayan fabrika olarak müşterilerimizden memnuniyet almaktayız. Bu da bizim için ilham kayağımızdır.

Bunuda Okuyun

evde halı yıkama

Evde Halı Yıkama

Evden Halı Yıkama Evde halı yıkama bilmeyenler için bir kaç püf noktasından bahsedeceğim. Eğer halılarınızı evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir