Yazılarımız
evde halı yıkama

Evde Halı Yıkama

Evden Halı Yıkama

Evde halı yıkama bilmeyenler için bir kaç püf noktasından bahsedeceğim. Eğer halılarınızı evde yıkamak isterseniz, ilk öncelikle yıkamaya müsait geniş bir yeriniz olmalı. Kullanacağınız deterjanların içerisinde kesinlikle çamaşır suyu olmamalı. Çamaşır suyu kullanırsanız halılarınızın renkli yerleri mutlaka renk atacaktır. Halı yıkamada kullanacağınız fırçaların tüylerinin sert olmaması gerekir. Sert kıllı halı yıkama fırçaları halının dokumalarına zarar verir ve halınız çabuk yıpranır. Özellikle de ovar lok yerleri aşırı derecede yıpranarak iplikleri dışarı sarkar. Buda çirkin bir görünüm sergiler. Evde halı yıkama sanıldığın aksine zor ve zahmetlidir. Halınızı evde yıkadınız, suyunu sırkıtmak için sıkma makinanız olmadığı için halıyı doğal olarak sıkamayacaksınız. Bir kenarını duvara dayayıp bir kenarı aşağıda kalınca da yukarıdan aşağı sarkan sular halının rengini sarartacak ve kirler olduğu gibi bir bölgede toplanacaktır.

Bütün bunların olmaması için evde halı yıkama macerasına son verin. Halı yıkama fabrikalarında yıkanan halılar birçok aşamadan geçmekte. Özellikle de yukarıda saydığımız bütün olayların olmaması için halılar sıkma makinasında iyice sıkılmakta ve doğru kurulama yöntemiyle kurulanmaktadır. Kullanılan halı yıkama makinalarının fırçaları halı yıkamaya uygun fırçalardan imal edilmektedir. Kullanılan deterjanlar kesinlikle çamaşır suyu yada tuz ruhu olmadan kullanılan deterjanlardır. Kurutma için bile özel kurutma odaları bile bulunmaktadır. İstanbul halı yıkama firmalarının birçoğunun halı kurutma odalarının bulunmaması kışın müşterileri zor durumda bırakmaktadır.

Son sistem tam otomatik hal yıkama makinalarında yıkanan halılar, halı sıkma makinalarıyla tamamen sudan arındırılarak sadece üzerindeki nemle kalır. Nemli halılar özel yapılmış halı askı aparatlarına yerleştirilerek kurmaya bırakılır. Halı kurutulan yerler toz. Duman, kötü hava vb. etkenlerden uzak özel olarak yapılmış odalardan oluşmaktadır. Bu kış aylarında İstanbul halı yıkama bunlardan farklı olarak halı kurutma odalarında da aynı işlemi görürler.  

İstanbul ve ilçelerinde hizmet veren en eski halı yıkama fabrikası olma özelliğiyle de de ayrı bir önem kazanmıştır. Halı yıkama sektöründe yüzlerce firma arasından sıyrılıp kendine yakışan bir kariyerle en güvenilir halı yıkama firmalarının zirvesinde yar alan firmamız, kaldırım altı çalışan halı yıkama fabrikalarının aksine sürekli kendini yenileyebilen ve teknolojiyi adım adım takip edebilen bir sisteme sahiptir.

Bunuda Okuyun

koltuk yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama Koltuk yıkama hizmetlerinde İstanbul başta olmak üzere birçok ilimizde koltuk yıkama hizmeti veren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir